ΚΟΛΩΝΙΑ – ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ Α’ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ 27/11

ΚΟΛΩΝΙΑ

Έμεινε στο 1-1 με τη Μάιντζ εκτός έδρας, σε ένα παιχνίδι που είχε δύο «πρόσωπα». Ήταν πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, όμως δέχτηκε γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα (41΄). Ισοφάρισε άμεσα στην επανάληψη με τον Οζκάν (47′), όμως γλύτωσε ουκ ολίγες φορές από ένα δεύτερο τέρμα, ενώ «έπεσε» και επιθετικά. Σε τελική ανάλυση, ένας δίκαιος βαθμός. Ομάδα έδρας η Κολωνία, παραμένει αήττητη εκεί (3-3-0), εκ διαμέτρου αντίθετη η πορεία της εκτός (0-3-3). Χάνει το υπόλοιπο του 2021 ο βασικός Τίμο Χορν (Τ/Φ), με τον άπειρο Σβέμπε κάτω από τα γκολπόστ.

Πιθανή ενδεκάδα (4-3-3): Σβέμπε – Σμιτς, Κίλιαν, Τσίχος, Έκτορ – Κάιντς, Σκιρί, Οζκάν – Ουτ, Μοντέστ, Λιούμπιτσιτς.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ

Δεν αντιμετώπισε πρόβλημα κόντρα στην ουραγό Γκρόιτερ Φιρτ και πήρε μια άνετη νίκη με σκορ 4-0. Πρώτο γκολ από τον Χόφμαν (9′), ακολούθησε ο Νόιχαους (28′) και το 3-0 του Πλεά (43′). Στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε ακόμη ένα με το δεύτερο προσωπικό του Χόφμαν (57′) και στη συνέχεια έκανε συντήρηση. Στην αποστολή για σήμερα οι Ελβέντι (Α) και Λάινερ (Α), ο δεύτερος μετά από πολύ καιρό. Αμφίβολος ο Κράμερ (Μ), εκτός για δεύτερο παιχνίδι ο πολύτιμος Εμπολό (Ε).

Πιθανή ενδεκάδα (3-4-3): Ζόμερ – Γκίντερ, Ζακάρια, Μπενσεμπάινι – Χέρμαν, Κονέ, Νόιχαους, Σκάλι – Στιντλ, Πλεά, Χόφμαν.