ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ – ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ 20/11

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Έφερε ισοπαλία με 2-2 κόντρα στην Κολωνία και παρέμεινε στην 8η θέση της βαθμολογικής κατάταξης. Η Ουνιόν Βερολίνου βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς (7′), αλλά ισοφάρισε άμεσα με τον Ρίερσον (9′). Λίγο πριν την ανάπαυλα, οι «πρωτευουσιάνοι» πέτυχαν την ανατροπή με τον Αβονίγι (45+3′). Στην επανάληψη, ήταν παθητική κι επέτρεψε αρκετές ευκαιρίες στην αντίπαλό της, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί στα τελευταία λεπτά (86′). Θετικός στον κορωνοϊό βρέθηκε ο Μπέρενς (E), προλαβαίνει ο Μαξ Κρούζε (Ε). Την Πέμπτη έχει κρίσιμο αγώνα με τη Μακάμπι Χάιφα για το ECL.

Πιθανή ενδεκάδα (3-5-2): Λούτε – Μπάουμγκαρτλ, Κνόχε, Φρίντριχ – Ρίερσον, Χαραγκούτσι, Κεντίρα, Πρέμελ, Γκίσελμαν – Αβονίγι, Κρούζε.

ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Από ισοπαλία προέρχεται κι η έτερη ομάδα του Βερολίνου, που έμεινε στο 1-1 με τη Λεβερκούζεν. Προηγήθηκε με γκολάρα του Γιόβετιτς (42′), αλλά δέχτηκε κι εκείνη την ισοφάριση λίγο πριν το φινάλε (90′). Αδίκησε τον εαυτό της, αφού είχε πολλές ευκαιρίες να «καθαρίσει» τη νίκη πριν το 1-1. Ταλαιπωρήθηκε από τον Covid-19 ο Γιόβετιτς (Ε), αλλά ανάρρωσε στη διακοπή, χτύπησε με την Τσεχία ο Νταριντά (Μ). Παραμένει εκτός λόγω τιμωρίας ο Μπογιατά (Α).

Πιθανή ενδεκάδα (4-2-3-1): Σβόλοβ – Πέκαρικ, Ντάρνταϊ, Σταρκ, Πλάτενχαρντ – Τουσάρ, Ασκασίμπαρ – Μίτελστεντ, Σερντάρ, Ρίχτερ – Γιόβετιτς.